Start » Kosiarki

Jak często kosić trawnik

27 kwietnia 2010 0 Komentarzy

trawa, kosiarki, koszenieCzęstotliwość koszenia trawnika oraz możliwy czas przeznaczony na wykonywanie tej czynności to jedne z podstawowych aspektów, jakie obowiązkowo należy wziąć pod uwagę przy zakupie kosiarki.

Osobom, które lubią trawniki bardzo zadbane o wysokości nie większej aniżeli trzy centymetry zaleca się kosiarki bębnowe. Taki trawnik wymaga bowiem koszenia częściej niż tylko raz w tygodniu – to zdecydowanie za mało. Z kolei osoby nie przykładające większej wagi do tego czy trawnik będzie krótki, a przy okazji nie mające zbyt wiele czasu na takie czynności, powinny zaopatrzyć się w kosiarkę rotacyjną.

Czas koszenia zależy również od tego, jak duża powierzchnia wchodzi w rachubę. Dla przykładu na skoszenie powierzchni wynoszącej maksymalnie czterysta metrów kwadratowych małej kosiarce potrzeba niespełna pół godziny. Kosiarka średnia dokładnie w tym samym czasie poradzi sobie z powierzchnią dwukrotnie większą. Czas zdeterminowany jest roboczą szerokością urządzenia, którą dopasować trzeba do wielkości ogrodu.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.