Start » Kosiarki

Kosiarki do zadań specjalnych

12 stycznia 2010 0 Komentarzy

kosiarki ogrodoweNie w każdym przypadku tradycyjna kosiarka zda egzamin. Wiedzą o tym dla przykładu właściciele dużych posesji, gdzie przeznaczona do pielęgnacji powierzchnia jest naprawdę spora. W takim przypadku bieganie po całym tym terenie z kosiarką nie dość, że zajmie mnóstwo czasu, to jeszcze porządnie zmęczy.

Do pielęgnowania właśnie powierzchni służą kosiarki przeznaczone dla profesjonalistów. I tutaj jako przykład mogą posłużyć minitraktorki. Rozwiązanie kosztowne, ale dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu i energii. Poza tym koszenie nawet wielkiego trawnika za pomocą takiego urządzenia to czysta przyjemność. Ponadto na uwagę zasługują tutaj tzw. kosiarki-roboty, czyli kompletnie zautomatyzowane kosiarki elektryczne. Może i nie są tak duże jak minitraktorki i koszenie wielkiego trawnika zajmie im więcej czasu, mają co najmniej jedną, niepodważalną zaletę: nasz wkład do koszenia trawnika ogranicza się do minimum!

Ponadto w każdym ogrodzie – bez względu na jego rozmiary – znajdują się takie miejsca, gdzie wmanewrowanie się z kosiarką jest rzeczą po prostu niemożliwą. W takiej sytuacji kosiarkę należy zastąpić wykaszarką. Są dwa rodzaje tych urządzeń, a mianowicie spalinowe oraz elektryczne. Znawcy tematu zdecydowanie polecają korzystanie z plecakowych wersji wykaszarek – przy koszeniu trawy to naprawdę spore odciążenie dla osoby czynność tę wykonującej.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.