Start » Kosiarki

Koszenie trawnika

31 maja 2010 0 Komentarzy

Zadbany i wypielęgnowany trawnik stanowi wspaniałą ozdobę każdej posesji. Ażeby jednakże taki właśnie był, trzeba w to włożyć sporo pracy i wysiłku. Nieodzownym zabiegiem pielęgnacyjnym jest koszenie go – dlatego też dobra i poręczna kosiarka to obowiązkowe wyposażenie każdego właściciela ogrodu. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma poradami, które pozwolą nam utrzymać nasz trawnik w pięknym stanie.

Trawniki – bez względu na rodzaj – wymagają regularnego i systematycznego koszenia. Powinno się to robić z dużą dość częstotliwością, albowiem w przeciwnym wypadku dojdzie do takiej sytuacji, że trawa za bardzo się rozrośnie i będzie wtedy ciężko ją skosić. Można nawet uszkodzić w tren sposób kosiarkę. Nie mniej istotna jest również wysokość koszenia – zbyt niskie spowoduje, że trawnik straci na swojej urodzie i będzie prezentował się mało estetycznie.

I jeszcze jedna istotna kwestia – kosiarka może pójść w ruch tylko wtedy, kiedy trawa nie jest mokra, musi być ona sucha. Skoszonej trawy – zwłaszcza w większych ilościach – nie należy raczej zostawiać na miejscu, albowiem to także może zniszczyć trawnik.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.