Start » Kosiarki

Noże kosiarek

28 września 2010 0 Komentarzy

Wysokiej klasy kosiarka zaopatrzona jest w dobre noże – to kolejny element, na który przy zakupie urządzenia koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Od kształtu noży bowiem w bardzo dużym stopniu zależy to, jak pracuje kosiarka i czy robi przy tym dużo hałasu.

Noże powinny być odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu koszona trawa jest lepiej zasysana, a kosz wypełnia się w znacznie bardziej efektywny sposób. Każda bezpieczna kosiarka posiada także specjalny hamulec pozwalający na zatrzymanie pracy noży w natychmiastowym trybie. Ponadto kiedy silnik jest włączony, noże zostają unieruchomione za pomocą sprzęgła, co pozwala na bezpieczne opróżnienie kosza z jego zawartości.

Sprzęgło sprawdzi się również wtedy, kiedy noże kosiarki natkną się na jakąś przeszkodę – dla przykładu kamień. Istotne jest również to, jak wyglądają koła urządzenia oraz z jakiego materiału zostały one wykonane. Im są większe, tym lepiej – łatwiej się wówczas kosiarką posługiwać, tym bardziej, jeśli osadzono je dodatkowo na łożyskach.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.