Start » Kosiarki

Problemy z koszeniem

29 stycznia 2010 0 Komentarzy

kosiarki trawnikoweKoszenie trawy to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie – nie ma co ukrywać, również najbardziej czasochłonny. Taka jest jednak cena, jaką trzeba zapłacić za posiadanie pięknego i zadbanego ogrodu.

Do dbania o ogród wykorzystywanych jest wiele urządzeń – należą do nich między innymi kosiarki. Zabierając się do koszenia należy koniecznie pamiętać o tym, aby robić to tylko w tych miejscach, do których kosiarka ma łatwy i swobodny dostęp. Trudno się nią posługiwać w takich miejscach jak chociażby te brzegi trawnika, które stykają się z tarasem – nie ma co liczyć na to, że noże kosiarki poradzą sobie z rosnąca tam trawą. Najbezpieczniej jest zatem w takich właśnie miejscach pozostawić pasek o szerokości kilku centymetrów, na którym się trawy nie sieje. To zapewni wygodę koszenia i pozwoli na zaoszczędzenie czasu, który w przeciwnym wypadku trzeba będzie przeznaczyć na ręczne przycinanie zbyt wysokiej trawy. Takie pasy można elegancko zagospodarować, na przykład żwirem.

W innych przypadkach, gdy np. mamy do czynienia z bardzo nierównym terenem możemy skorzystać z ręcznych podkaszarek. Tutaj polecamy te plecakowe, ponieważ są o wiele wygodniejsze i nie przeciążają tak bardzo pleców. Podkaszarki poradzą sobie również idealnie z trawą rosnącą w okolicach drzew.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.